Şirket İsmi Sorgulama - Güngören Web Tasarım Güngören Web Tasarım, şirket ismi sorgulama tabi tutulan isimlerin, Ticaret Unvanındaki asli unsurunun başkası adına marka tescili de araştırılmasını önermektedir.
Şirket İsmi Sorgulama - Güngören Web Tasarım
Sosyal İletişim Kanallarımız Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gündoğdu Sk. Merter-Güngören/İstanbul +90 212 212 35 17 Güngören Web Tasarım Logo
Güngören Web Tasarım
Güngören Web Tasarım Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gündoğdu Sk. 34164 Güngören İstanbul


Şirket İsmi Sorgulama


Şirket İsmi Sorgulama

Güngören Web Tasarım olarak, şirket ismi sorgulama tabi tutulan isimlerin, Ticaret Unvanındaki asli ve esaslı marka unsurunun bir başkası adına aynı veya benzerinin ve/veya iltibas tehlikesi yaratabilecek benzerlerinin konusunda uzman ve deneyimli marka vekil ve uzmanlarınca araştırılma yapmadan kayıt/tescil edilmesini önermemekle birlikte, bir şekilde kayıt ve tescil edilmiş olsa bile bir an önce ilgili unvanın uygun, marka hukuku bakımından ayırt edicilik sağlayan ilave eklerle veya yeni bir isimle değiştirilmesini önermektedir.

Konu Başlıkları Linkler
Marka Sorgulama TIKLAYINIZ
Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Sorgulama TIKLAYINIZ
Marka Tescil Araştırma  TIKLAYINIZ
Yurtdışı Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır TIKLAYINIZ

Güngören Web Tasarım olarak, Şirketlerin uzun süre marka niteliğinde bir ibarenin ticaret unvanında kullanması ve bir şekilde terkin edilmemesi halinde maddi ve manevi kayıpların yanı sıra ciddi ve telafisi oldukça güç prestij kayıplarına da sebebiyet verebileceğini önemle hatırlatma isteriz.


GÜNGÖREN WEB TASARIM | ŞİRKET SORGULAMA

GÜNGÖREN WEB TASARIM | ŞİRKET SORGULAMA


Güngören Web Tasarım, tescil edilecek marka isimlerinin aynı zamanda şirketinizin ticaret unvanı olarak da kullanılması düşünülüyorsa bağlı olduğunuz Ticaret Odası ve Sanayi Odası web sayfasından ve/veya online şirket kuruluşu nedeniyle muhasebeciniz erişim sağladığı unvan sorgulama sayfalarından araştırma yapılmasını mutlaka öneriyoruz.

 

Ancak tescil edilecek ismin bir başkası adına unvan olarak tescil edilmesi nedeniyle ilave edilecek eklerin marka hukuku bakımından yeteri derecede ayırt edici olup olmadığını ise Güngören Web Tasarım marka vekil ve danışmanlarınızdan öğrenebilirsiniz.

 

Güngören Web Tasarım marka isimlendirme uzmanlarınca hazırlanan Yeni Marka İsmi Yaratmak başlık yazımızı, hem alan adı hem de marka ismini bulmanıza yardımcı olacak marka ismi bulma başlıklı yazımızı, şirket ve firma unvanları bulmaya yarayacak firma isimleri ve şirket isimleri başlıklı yazılarımızı, isimlerinin marka hukuku bakımından haklarının incelendiği  isim hakkı alma başlıklı yazımızı ve bu isimleri sorgulama ve araştırma yapabileceğiniz isim tescil sorgulama başlıklı yazılarımızı incelemenizi öneriyoruz.

 

Sıklıkla tescil edilecek Ticaret Unvanının bir başkası adına tescilli olması nedeniyle aslında tescilli unvan ile marka hukuku bakımında aynı veya benzerliğin aşılmadığı ilave ekler kullanılarak tescil edilen ticaret unvanlarının zaman içerisinde gerek önceki tescilli şirket veya marka sahibi tarafından dava konusu yapılması halinde zorunlu olarak terkin edilmesi ciddi maddi ve manevi kayıpların yanı sıra prestij kayıplarına da sebebiyet vermekte olduğundan Kayıt/tescil Güngören Web Tasarım marka vekil ve danışmanlarından yardım ve destek alabilirsiniz.

Bu arada Güngören Web Tasarım  iştiraki olduğu Etkin Patent marka isimlendirme danışmanlarınca hazırlanan şirket isimleri firma isimleri bulma başlık yazının da incelenmesini öneriyoruz.

Ticaret Odalarının kayıt/tescil şart ve koşulları ile marka tescil şart ve koşulları oldukça farklıdır. Ticaret Odaları sadece karışıklığa sebep olmaması izin verdiği ilave ekler çoğunlukla marka hukuku bakımından yeteri derecede ayırt edicilik koşulları sağlayamaması nedeniyle önceki ticaret unvanına aynı veya benzer niteliklerde olduğu kabul edilmekte ve dava konusu yapılması halinde hükümsüz kalabilir.

 

Güngören Web Tasarım olarak, Şirket unvanların dava konusu olması ve bir şekilde terkin edilmesi halinde yapılan anlaşmalar, banka hesapları, sözleşmeler vb. önceki Unvan ile yapılmış tüm iş ve işlemler yeniden düzenlenmesi gerektiği gibi telafisi oldukça güç imaj kayıplarına sebebiyet vereceğinden marka hukuku bakımından ayırt edici olmayan ilave eklerin hiçbir şekilde kullanılmamasını önermektedir.

 

Güngören Web Tasarım ve iştiraki olduğumuz Etkin Patent olarak şehir ve şehirlerin değerleriyle örtüşen, yenilikçi projelerle oluşturulmuş yeni marka ismi bulma, güçlü marka algısı yaratan logo tasarım ve kurumsal kimlik tasarımları ve bunları düşük bir bütçeyle lansmanını yapabilecek yeni nesil web tasarımları arıyorsanız bize ulaşınız.

Güngören Web Tasarım ve iştiraki olduğu Etkin Patent binlerce muhasebe bürosu ve mali müşavirlerine şirket kuruluşlarında tercih edilen şirket unvanının marka hukuku bakımından ayırt edici niteliklerde olup olmadığı hususlarında danışmanlık, yardım ve desteklerinin yanı sıra arzu edilmesi halinde ilgili unvanın dava konusu veya marka başvuru yapılması halinde muhtemel sonuçlarını da hukuki mütalaa niteliğinde yazılı olarak sunmaktadır.


Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺1.525  
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


GÜNGÖREN WEB TASARIM | TİCARET UNVANI SORGULAMA


Şirketlerin Ticaret Unvanları, farklı platformlarda sorgulama yapılması gerekmektedir.

Öncelikle şirket unvanın kök kelimesinin (Örneğin "Etkin Patent") bir başkası adına marka tescilinin olup olmadığı mutlaka araştırılması gerekmektedir. Her ne kadar Ticaret Unvanları kayıt tescil edildikten sonra bütünü kullanılabilir olsa da, kök kelimelerin bir başkası adına tescilli olması halinde terkini  dava konusu yapılabilir.


Dahası Ticaret Unvanlarının bütünü değil de sadece kök kelimesi (örneğin "Etki Patent Tic.Ltd.Şti. nin sadece "Etkin" veya "Etkin Patent" veya "Etkin Hukuk" şeklinde kullanılması  halinde marka tecavüzü olarak kabul görmektedir.


Dolayısıyla öncelikle marka tescil kriterlerine uygunluğu mutlaka araştırılmalı ve başkası adına tescilli değilse sonraki aşamalara geçilmesi gerekmektedir.


Ticaret Unvanları sadece kayıt/tescil edildikleri illerde değil tüm Türkiye' de korunmaktadır.
Dolayısıyla Ticaret Unvanının aynı/benzerinin bir başka şirket nam ve hesabına Ticaret Unvanı olarak kayıtlı olup olmadıklarını öncelikle bağlı bulunduğunuz Ticaret Odası ve Ticaret Sicil Gazete'sinden sorgulama yapılabilir. 

İsim hakkı almak için öncelikle ilgili ismin marka tescil kriterlerine uygun olup olmadığı yani isim tescil sorgulama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu araştırma işlemlerinin bir uzman aracılığıyla yapılması oldukça önemlidir.

Ancak tıpkı markalarda olduğu gibi Ticaret Unvanlarının benzerlik sorgulama ve inceleme işlemlerinin konusunda bilgili ve deneyimli Marka ve Patent firma ve vekillerince yapılması oldukça yararlı olacaktır.

Ticaret Odalarının kayıt/tescil koşulları ile marka kayıt/tescil koşulları farklı olması, Ticaret Odalarının kimi ilave ekleri ayırt edici olarak kabul etmesine rağmen marka hukuka göre bu ilave ek/eklerin yasal şartları karşılar niteliklerde olmadığı sonucuna varabilir. Dolayısıyla baştan yanlış bir algılama sonraki ciddi meddi/manevi zararlara sebebiyet verebileceği dikkate alınması gerekir.

Bu arada Güngören Web Tasarım iştiraki olan Etkin Patent tarafından hazırlanan Marka Sorgulama başlıklı içeriği de incelemenizi öneriyoruz.


Güngören Web Tasarım marka vekil ve danışmanlarından her zaman marka isimlerinin hukuki hakları ve isim tescil konuları hakkında ÜCRETSİZ yardım ve destek alabilirsiniz.


İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺2.580
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺5.300

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


GÜNGÖREN WEB TASARIM | TİCARET UNVANI SORGULAMA
GÜNGÖREN WEB TASARIM | ADRES VE ŞİRKET ORTAKLARI SORGULAMA

GÜNGÖREN WEB TASARIM | ADRES VE ŞİRKET ORTAKLARI SORGULAMA


Şirket ortakları sorgulama, şirket adres sorgulama ve şirket bilgilerini sorgulama işlemlerinin tümünü bağlı olduğu Ticaret Odaları (Örneğin Güngören Ticaret Odası), Sanayi Odaları, Esnaf Odaları nezdinde sorgulamanın yanı sıra mutlaka Ticaret Sicil Gazetesi için de araştırma ve sorgulama yapılmasını öneriyoruz.

Sanayi Odaları, Ticaret ve Esnaf Odaları olduğu ildeki şirket ve işletmelerin kayıtlarını tutarken Ticaret Sicil Gazetesi tüm Türkiye' deki şirket bilgilerini kayıt altına almaktadır. 

Ticaret sicil sorgulama yaparken kök kelime üzerinden araştırma yapmanız gerekir. Her ne kadar bu şekilde bir sorgulama sonucunda çok fazla şirket bilgileri listelenmiş olsa da daha net sonuca ulaşmak mümkündür. 

Biden fazla sözcük barındıran arama sonuçları, hukuki kriterlerin uygunluğunu inceleyebilecek yeterlilikte olmayabilir. 

Hemen hatırlatmak isteriz ki, Sanayi, Ticaret ve Esnaf ve Sanatkarlar Odasının kayıt/tescil kabul koşulları ile marka tescil koşulları oldukça farklıdır. Örneğin Ticaret Odası ilave tanımlayıcı bir ekin önceden tescilli Ticaret Unvanından ayrıştığını kabul ederek yeni unvanı kayıt altına alabilir, ancak marka hukuku bakımından ilave ek şirket unvanlarının ayırt edicilik sağlamayabilir. 

Dolayısıyla şirket kuruluşundan sonraki süreçlerde sorun yaşamamak için Şirket unvanlarının araştırma ve incelemesini konusunda uzman birisinin yapması gerekmektedir.

Konu Başlıkları Linkler
Ticaret Unvanı Sorgulama TIKLAYINIZ
Şirket Unvan Sorgulama TIKLAYINIZ
Şirket Ortakları Sorgulama TIKLAYINIZ
Şirket Adresi Sorgulama  TIKLAYINIZ
Şirket bilgileri sorgulama TIKLAYINIZ


Yukarıdaki linklerde ki Ticaret Sicil Gazetesinde  şirket bilgileri, şirket ortakları, adres bilgileri dahil şirkete ait tüm kayıt ve değişiklikleri inceleyebilirsiniz.


Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺2.460
HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757ONLİNE TESCİL


Güngören Web Tasarım yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.


İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR


Marka Tescil Tasarım Tescil
 

DİĞER HİZMETLER

Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.


MARKA TESCİL SORGULAMA NEDİR VE NASIL YAPILMALIDIR

Marka tescil sorgulama nedir ve nasıl sorgulama yapılması gerektiği, dikkat edilecek  hususlar ayrıntılı açıklanmaktadır.

MARKA ARAŞTIRMA

Yurtiçi ve Yurtdışı marka araştırma veritabanları, araştırma ve inceleme yapılırken dikkat edilecek önemli hususları ve uzman görüşlerini bulabilirsiniz.  

YURTDIŞI MARKA SORGULAMA

Uluslararası marka tescil sitemi olan WIPO ve AB Topluluk marka sistemi olan OHİM nezdinde kayıtlı markalar arasında araştırma yapabilirsiniz.


İSİM TESCİL SORGULAMA

Marka, şirket ve firma isimlerinin tescil sorgulama ve araştırmalarının nerede ve nasıl yapılacağını ve konu hakkında uzman görüşlerini bulabilirsiniz.

FİRMA İSMİ SORGULAMA

Firma isim ve unvanlarının nasıl olması gerektiği ve tescil öncesi nerede ve ne şekilde sorgulama ve araştırma yapılacağı ayrıntılı anlatılmaktadır.

ŞİRKET İSMİ SORGULAMA

Şirketlerinin Ticaret Unvanı seçim kriterleri, Ticaret Odaları kayıt ve tescil koşulları ve nasıl araştırma yapılması gerektiği ayrıntılı anlatılmaktadır.


PATENT SORGULAMA NEDİR VE NASIL YAPILMALIDIR

Buluşların tescili öncesi patent sorgulama nedir ve nasıl yapılması gerektiği ayrıntılı anlatılmaktadır.

PATENT ARAŞTIRMA

Ulusal ve Uluslararası önceden tescilli patent ve faydalı model kayıtlı veritabanları üzerinde araştırma ve incelemeye ait detaylı bilgi verilmektedir.

TASARIM TESCİL SORGULAMA

Önceden Yurtiçi ve Yurtdışı tasarım tescil veritabanları üzerinde araştırma ve incelemelerin nasıl yapılacağı dair uzman görüşlerini bulabilirsiniz.

Şirket İsmi Sorgulama Güngören Web Tasarım, şirket ismi sorgulama tabi tutulan isimlerin, Ticaret Unvanındaki asli unsurunun başkası adına marka tescili de araştırılmasını önermektedir. Marka Sorgula 23-09-2021
Şirket İsmi Sorgulama Güngören Web Tasarım olarak, şirket ismi sorgulama tabi tutulan isimlerin, Ticaret Unvanındaki asli ve esaslı marka unsurunun bir başkası adına aynı veya benzerinin ve/veya iltibas tehlikesi yaratabilecek benzerlerinin konusunda uzman ve deneyimli marka vekil ve uzmanlarınca araştırılma yapmadan kayıt/tescil edilmesini önermemekle birlikte, bir şekilde kayıt ve tescil edilmiş olsa bile bir an önce ilgili unvanın uygun, marka hukuku bakımından ayırt edicilik sağlayan ilave eklerle veya yeni bir isimle değiştirilmesini önermektedir. Konu Başlıkları Linkler Marka Sorgulama TIKLAYINIZ Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır TIKLAYINIZ Tasarım Tescil Sorgulama TIKLAYINIZ Marka Tescil Araştırma  TIKLAYINIZ Yurtdışı Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır TIKLAYINIZ Güngören Web Tasarım olarak, Şirketlerin uzun süre marka niteliğinde bir ibarenin ticaret unvanında kullanması ve bir şekilde terkin edilmemesi halinde maddi ve manevi kayıpların yanı sıra ciddi ve telafisi oldukça güç prestij kayıplarına da sebebiyet verebileceğini önemle hatırlatma isteriz. Hepsini Göster Menu Şirket Sorgulama Ticaret Unvanı Sorgulama Adres ve Şirket Ortakları Sorgulama Online Tescil Diğer Hizmetler GÜNGÖREN WEB TASARIM | ŞİRKET SORGULAMA Güngören Web Tasarım, tescil edilecek marka isimlerinin aynı zamanda şirketinizin ticaret unvanı olarak da kullanılması düşünülüyorsa bağlı olduğunuz Ticaret Odası ve Sanayi Odası web sayfasından ve/veya online şirket kuruluşu nedeniyle muhasebeciniz erişim sağladığı unvan sorgulama sayfalarından araştırma yapılmasını mutlaka öneriyoruz.   Ancak tescil edilecek ismin bir başkası adına unvan olarak tescil edilmesi nedeniyle ilave edilecek eklerin marka hukuku bakımından yeteri derecede ayırt edici olup olmadığını ise Güngören Web Tasarım marka vekil ve danışmanlarınızdan öğrenebilirsiniz.   Güngören Web Tasarım marka isimlendirme uzmanlarınca hazırlanan Yeni Marka İsmi Yaratmak başlık yazımızı, hem alan adı hem de marka ismini bulmanıza yardımcı olacak marka ismi bulma başlıklı yazımızı, şirket ve firma unvanları bulmaya yarayacak firma isimleri ve şirket isimleri başlıklı yazılarımızı, isimlerinin marka hukuku bakımından haklarının incelendiği  isim hakkı alma başlıklı yazımızı ve bu isimleri sorgulama ve araştırma yapabileceğiniz isim tescil sorgulama başlıklı yazılarımızı incelemenizi öneriyoruz.   Sıklıkla tescil edilecek Ticaret Unvanının bir başkası adına tescilli olması nedeniyle aslında tescilli unvan ile marka hukuku bakımında aynı veya benzerliğin aşılmadığı ilave ekler kullanılarak tescil edilen ticaret unvanlarının zaman içerisinde gerek önceki tescilli şirket veya marka sahibi tarafından dava konusu yapılması halinde zorunlu olarak terkin edilmesi ciddi maddi ve manevi kayıpların yanı sıra prestij kayıplarına da sebebiyet vermekte olduğundan Kayıt/tescil Güngören Web Tasarım marka vekil ve danışmanlarından yardım ve destek alabilirsiniz. Bu arada Güngören Web Tasarım  iştiraki olduğu Etkin Patent marka isimlendirme danışmanlarınca hazırlanan şirket isimleri firma isimleri bulma başlık yazının da incelenmesini öneriyoruz. Ticaret Odalarının kayıt/tescil şart ve koşulları ile marka tescil şart ve koşulları oldukça farklıdır. Ticaret Odaları sadece karışıklığa sebep olmaması izin verdiği ilave ekler çoğunlukla marka hukuku bakımından yeteri derecede ayırt edicilik koşulları sağlayamaması nedeniyle önceki ticaret unvanına aynı veya benzer niteliklerde olduğu kabul edilmekte ve dava konusu yapılması halinde hükümsüz kalabilir.   Güngören Web Tasarım olarak, Şirket unvanların dava konusu olması ve bir şekilde terkin edilmesi halinde yapılan anlaşmalar, banka hesapları, sözleşmeler vb. önceki Unvan ile yapılmış tüm iş ve işlemler yeniden düzenlenmesi gerektiği gibi telafisi oldukça güç imaj kayıplarına sebebiyet vereceğinden marka hukuku bakımından ayırt edici olmayan ilave eklerin hiçbir şekilde kullanılmamasını önermektedir.   Güngören Web Tasarım ve iştiraki olduğumuz Etkin Patent olarak şehir ve şehirlerin değerleriyle örtüşen, yenilikçi projelerle oluşturulmuş yeni marka ismi bulma, güçlü marka algısı yaratan logo tasarım ve kurumsal kimlik tasarımları ve bunları düşük bir bütçeyle lansmanını yapabilecek yeni nesil web tasarımları arıyorsanız bize ulaşınız. Güngören Web Tasarım ve iştiraki olduğu Etkin Patent binlerce muhasebe bürosu ve mali müşavirlerine şirket kuruluşlarında tercih edilen şirket unvanının marka hukuku bakımından ayırt edici niteliklerde olup olmadığı hususlarında danışmanlık, yardım ve desteklerinin yanı sıra arzu edilmesi halinde ilgili unvanın dava konusu veya marka başvuru yapılması halinde muhtemel sonuçlarını da hukuki mütalaa niteliğinde yazılı olarak sunmaktadır. Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺1.525  BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Nedir İsim Tescili Marka Tescil Ücreti Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır Diğer İlgili Konular Marka Tescil Sınıfları Marka Tescilsu Nasıl Yapılmalıdır Marka Sorgulama Marka Tescil Belgesi Nedir Nasıl Alınır Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti İki Sınıflı Marka Başvuru Ücreti GÜNGÖREN WEB TASARIM | TİCARET UNVANI SORGULAMA Şirketlerin Ticaret Unvanları, farklı platformlarda sorgulama yapılması gerekmektedir.Öncelikle şirket unvanın kök kelimesinin (Örneğin "Etkin Patent") bir başkası adına marka tescilinin olup olmadığı mutlaka araştırılması gerekmektedir. Her ne kadar Ticaret Unvanları kayıt tescil edildikten sonra bütünü kullanılabilir olsa da, kök kelimelerin bir başkası adına tescilli olması halinde terkini  dava konusu yapılabilir.Dahası Ticaret Unvanlarının bütünü değil de sadece kök kelimesi (örneğin "Etki Patent Tic.Ltd.Şti. nin sadece "Etkin" veya "Etkin Patent" veya "Etkin Hukuk" şeklinde kullanılması  halinde marka tecavüzü olarak kabul görmektedir.Dolayısıyla öncelikle marka tescil kriterlerine uygunluğu mutlaka araştırılmalı ve başkası adına tescilli değilse sonraki aşamalara geçilmesi gerekmektedir.Ticaret Unvanları sadece kayıt/tescil edildikleri illerde değil tüm Türkiye' de korunmaktadır.Dolayısıyla Ticaret Unvanının aynı/benzerinin bir başka şirket nam ve hesabına Ticaret Unvanı olarak kayıtlı olup olmadıklarını öncelikle bağlı bulunduğunuz Ticaret Odası ve Ticaret Sicil Gazete'sinden sorgulama yapılabilir. İsim hakkı almak için öncelikle ilgili ismin marka tescil kriterlerine uygun olup olmadığı yani isim tescil sorgulama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu araştırma işlemlerinin bir uzman aracılığıyla yapılması oldukça önemlidir.Ancak tıpkı markalarda olduğu gibi Ticaret Unvanlarının benzerlik sorgulama ve inceleme işlemlerinin konusunda bilgili ve deneyimli Marka ve Patent firma ve vekillerince yapılması oldukça yararlı olacaktır.Ticaret Odalarının kayıt/tescil koşulları ile marka kayıt/tescil koşulları farklı olması, Ticaret Odalarının kimi ilave ekleri ayırt edici olarak kabul etmesine rağmen marka hukuka göre bu ilave ek/eklerin yasal şartları karşılar niteliklerde olmadığı sonucuna varabilir. Dolayısıyla baştan yanlış bir algılama sonraki ciddi meddi/manevi zararlara sebebiyet verebileceği dikkate alınması gerekir. Bu arada Güngören Web Tasarım iştiraki olan Etkin Patent tarafından hazırlanan Marka Sorgulama başlıklı içeriği de incelemenizi öneriyoruz. Güngören Web Tasarım marka vekil ve danışmanlarından her zaman marka isimlerinin hukuki hakları ve isim tescil konuları hakkında ÜCRETSİZ yardım ve destek alabilirsiniz. İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺2.580BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺5.300 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Danışmanlığı Marka İsimleri Yeni Marka İsmi Yaratmak Marka İsmi Bulma Diğer İlgili Konular Şirket İsimleri Firma İsimleri Marka İsmi Oluşturma İsim Hakkı Alma Üç Sınıflı Marka BaşvuruDört Sınıflı Marka Başvuru GÜNGÖREN WEB TASARIM | ADRES VE ŞİRKET ORTAKLARI SORGULAMA Şirket ortakları sorgulama, şirket adres sorgulama ve şirket bilgilerini sorgulama işlemlerinin tümünü bağlı olduğu Ticaret Odaları (Örneğin Güngören Ticaret Odası), Sanayi Odaları, Esnaf Odaları nezdinde sorgulamanın yanı sıra mutlaka Ticaret Sicil Gazetesi için de araştırma ve sorgulama yapılmasını öneriyoruz.Sanayi Odaları, Ticaret ve Esnaf Odaları olduğu ildeki şirket ve işletmelerin kayıtlarını tutarken Ticaret Sicil Gazetesi tüm Türkiye' deki şirket bilgilerini kayıt altına almaktadır. Ticaret sicil sorgulama yaparken kök kelime üzerinden araştırma yapmanız gerekir. Her ne kadar bu şekilde bir sorgulama sonucunda çok fazla şirket bilgileri listelenmiş olsa da daha net sonuca ulaşmak mümkündür. Biden fazla sözcük barındıran arama sonuçları, hukuki kriterlerin uygunluğunu inceleyebilecek yeterlilikte olmayabilir. Hemen hatırlatmak isteriz ki, Sanayi, Ticaret ve Esnaf ve Sanatkarlar Odasının kayıt/tescil kabul koşulları ile marka tescil koşulları oldukça farklıdır. Örneğin Ticaret Odası ilave tanımlayıcı bir ekin önceden tescilli Ticaret Unvanından ayrıştığını kabul ederek yeni unvanı kayıt altına alabilir, ancak marka hukuku bakımından ilave ek şirket unvanlarının ayırt edicilik sağlamayabilir. Dolayısıyla şirket kuruluşundan sonraki süreçlerde sorun yaşamamak için Şirket unvanlarının araştırma ve incelemesini konusunda uzman birisinin yapması gerekmektedir. Konu Başlıkları Linkler Ticaret Unvanı Sorgulama TIKLAYINIZ Şirket Unvan Sorgulama TIKLAYINIZ Şirket Ortakları Sorgulama TIKLAYINIZ Şirket Adresi Sorgulama  TIKLAYINIZ Şirket bilgileri sorgulama TIKLAYINIZ Yukarıdaki linklerde ki Ticaret Sicil Gazetesinde  şirket bilgileri, şirket ortakları, adres bilgileri dahil şirkete ait tüm kayıt ve değişiklikleri inceleyebilirsiniz. Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺2.460HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Yurtdışı Marka Tescil Marka Tescil Yenileme Ücreti Marka Devir Marka İtiraz Diğer İlgili Konular Marka İzleme ve Takip Yurtdışı Marka Sorgulama Marka Tescil Süresi İsim Tescili Marka Tescil Yenileme ÜcretiMarka Devir ONLİNE TESCİL Güngören Web Tasarım yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz. İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR Marka Tescil Tasarım Tescil   DİĞER HİZMETLER Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz. MARKA TESCİL SORGULAMA NEDİR VE NASIL YAPILMALIDIR Marka tescil sorgulama nedir ve nasıl sorgulama yapılması gerektiği, dikkat edilecek  hususlar ayrıntılı açıklanmaktadır. MARKA ARAŞTIRMA Yurtiçi ve Yurtdışı marka araştırma veritabanları, araştırma ve inceleme yapılırken dikkat edilecek önemli hususları ve uzman görüşlerini bulabilirsiniz.   YURTDIŞI MARKA SORGULAMA Uluslararası marka tescil sitemi olan WIPO ve AB Topluluk marka sistemi olan OHİM nezdinde kayıtlı markalar arasında araştırma yapabilirsiniz. İSİM TESCİL SORGULAMA Marka, şirket ve firma isimlerinin tescil sorgulama ve araştırmalarının nerede ve nasıl yapılacağını ve konu hakkında uzman görüşlerini bulabilirsiniz. FİRMA İSMİ SORGULAMA Firma isim ve unvanlarının nasıl olması gerektiği ve tescil öncesi nerede ve ne şekilde sorgulama ve araştırma yapılacağı ayrıntılı anlatılmaktadır. ŞİRKET İSMİ SORGULAMA Şirketlerinin Ticaret Unvanı seçim kriterleri, Ticaret Odaları kayıt ve tescil koşulları ve nasıl araştırma yapılması gerektiği ayrıntılı anlatılmaktadır. PATENT SORGULAMA NEDİR VE NASIL YAPILMALIDIR Buluşların tescili öncesi patent sorgulama nedir ve nasıl yapılması gerektiği ayrıntılı anlatılmaktadır. PATENT ARAŞTIRMA Ulusal ve Uluslararası önceden tescilli patent ve faydalı model kayıtlı veritabanları üzerinde araştırma ve incelemeye ait detaylı bilgi verilmektedir. TASARIM TESCİL SORGULAMA Önceden Yurtiçi ve Yurtdışı tasarım tescil veritabanları üzerinde araştırma ve incelemelerin nasıl yapılacağı dair uzman görüşlerini bulabilirsiniz.
Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gündoğdu Sk. Merter-Güngören/İstanbul +90 212 212 35 17 Güngören Web Tasarım

Güngören Web Tasarım Logo

HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

Bülent AYDIN
Bülent AYDIN
Yayınlama Tarihi: 23-09-2021

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 17 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.Ayrıca, marka şehir proje kapsa..

Takip Edin