Marka Tescil - Güngören Web Tasarım Marka Tescili veya Tescilli Marka Nedir?,Marka tescil belgesi nedir?,nerede ve nasıl marka tescil başvurusu yapılacağının ayrıntıları Güngören Web Tasarımde bulabilirsiniz.
Marka Tescil - Güngören Web Tasarım
Sosyal İletişim Kanallarımız Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gündoğdu Sk. Merter-Güngören/İstanbul +90 212 212 35 17 Güngören Web Tasarım Logo
Güngören Web Tasarım
Güngören Web Tasarım Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gündoğdu Sk. 34164 Güngören İstanbul


Marka Tescil


Marka Tescil

Marka Tescili veya Tescilli Marka Nedir?, Marka tescil belgesi nedir?, nerede ve nasıl marka tescil başvurusu yapılacağının ayrıntıları Güngören Web Tasarım'de bulabilirsiniz.

Firma, Şirket ve şahısların ürettikleri veya ticaretini yaptıkları, Ürün ve hizmetler üzerinde veya işletmelerin unvanında ayırt edici unsur olarak kullanılan, sembol veya tanıtıcı işaretler olan sözcükler, kelimeler, harfler, logoların tek başına veya bunların kombinasyonundan oluşturulmuş işaretlerin Türk Patent ve Marka Kurumu (Türk Patent) nezdinde Marka tescil edilerek korunması ve belgelendirmesine marka tescili denir.

Marka Şehir Güngören Proje kapsamında daha çok marka tescilin yapılması için oldukça İNDİRİM yaptığımız marka tescil fiyatları ve toplam marka tescil maliyetlerini Online Marka Tescil sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Güngören Web Tasarım deneyimli ve uzman ekibi, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla marka tescil başvuru işlemlerinde maksimum katkı sunmaktadır.

 


GÜNGÖREN WEB TASARIM | MARKA TESCİLİ NASIL YAPILIR

GÜNGÖREN WEB TASARIM | MARKA TESCİLİ NASIL YAPILIR


Öncelikle marka tescili için seçilen işaretlerin (kelime, logo veya her ikisinin kombinasyonu) marka tescil öncesi mutlaka yabancı dilde ki karşılıkları mutlaka araştırmalıdır.  

Güngören Web Tasarım' in hazırladığı ve oldukça yararlı olacağına inandığımız Marka isim ve işaretlerine ilişkin ayrıntılı bilgileri “marka isimleri” başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Marka tescili yapılacak markaların önceden marka tescilli veya marka tescil başvurusu yapılmış markalarla benzerliğin olup olmadığı mutlaka araştırma ve sorgulama yapılmalıdır.  

Marka tescil sorgulamalarına ilişkin ayrıntılı bilgileri Marka Sorgulama başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

.

Marka tecil başvurusu yapılacak markanızın hem markalaşmaya uygunluğu hem de tescil kriterlerine uygunluğu kesinleştikten sonra kendiniz veya marka patent vekil firma aralığıyla marka tescil başvuru yapabilirsiniz.  Bu arada çözüm ortağı olduğumuz Etkin Patent tarafından hazırlanan ve tescil kriterlerinin ayrıntılı incelendiği marka tescil başlık yazıyı da incelemenizi öneriyoruz.

Burada Güngören Web Tasarım' i ve/veya Güngören Web Tasarım' in iştirak sahibi olan Etkin Patent'in bilgi, birikim, deneyim ve uzmanlığından faydalanabilirsiniz. 

Ayrıca sadece marka tescil başvuru öncesi bir kısım maliyetlerden kaçınmak için hatalı marka tescil başvuru yapılması halinde markaya yapılan yatırımlar heba olabileceği gibi, üçüncü taraflarca hukuki yaptırımlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.


Böyle bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, maddi ve manevi kayıplar yüksek olacağından mutlaka konusunda uzman ve deneyimli vekil marka patent firmalarından olan Güngören Web Tasarım ve Güngören Web Tasarım marka ve iştirak sahibi Etkin Patent' ten yardım ve destek almanızı öneriyoruz. 

Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuruların daha başvuru aşamasında Türk Patent tarafından oldukça yüksek sayıda re'sen RED kararının verilmesi de bunu açık ve net ispatlamaktadır. Dolayısıyla marka tescil başvurusu yapmadan önce çalışacağınız patent firması ve marka vekilinden mutlaka başvuru öncesi gerekçeleriyle birlikte yazılı rapor almanızı öneririz. Dahası birkaç patent firmasından görüş ve rapor aldıktan sonra patent firmasını veya marka vekili seçimini yapmanız oldukça yararlı da olacaktır.
 

Güngören Web Tasarım sadece başvuru hizmeti vermez, mutlaka başvuru öncesi ve sonrası tüm riskler ve çözümlerin olduğu yazılı raporlama yapmaktadır. Yani gerçek anlamda danışmanlık hizmeti verilmektedir. Riskli ve telafisi güç zararlara sebebiyet olabilecek başvuruları yapmamaya oldukça özen göstermekte hatta müvekkil riski üstlense bile bundan kaçınması için müvekkilini ikna eder. Dahası marka takibi yaptığımız müvekkillere ait markalara benzer başvuruların olması halinde sonuç alıcı ve müvekkilin yararına olması halinde üçüncü taraf marka başvuru yayın kararına da itiraz eder.


Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺1.525  
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


GÜNGÖREN WEB TASARIM | MARKA TESCİL BELGESİ NEDİR VE NASIL ALINIR


Ayırt edici işaret olarak kullanılan kelime veya şekiller veya tümünün kombinasyonundan oluşturulmuş işaretlerin 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu' nun (SMK) ilgili hükümlerine uygun olmak şart ve koşuluyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilerek verilen belgeye de marka tescil belgesi denir.  

10 Yılda bir yenileme yapmak kaydıyla, marka tescil belgesi süresiz koruma ve hukuki haklar sağlamaktadır.

Marka yenilemeleri ilgili iş ve işlemleri marka yenileme başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 

Marka tescil belgesi tüm süreçlerinde ve markalaşmanız da Güngören Web Tasarım' in önemli katkılarını süreç içinde hissedecek ve memnun ve mutlu müşterilerimiz arasında yer alacağınızdan kuşku duymuyoruz.  


İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺2.580
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺5.300

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


GÜNGÖREN WEB TASARIM | MARKA TESCİL BELGESİ NEDİR VE NASIL ALINIR
GÜNGÖREN WEB TASARIM | LOGO TESCİL

GÜNGÖREN WEB TASARIM | LOGO TESCİL 


Logo tescili marka ismi ile birlikte tescil edilebileceği gibi tek başına yani şekil olarak tasarım tescili ile de koruma altına alınabilir. Güngören Web Tasarım, logo ve kelime birlikte başvuru yapılacaksa, fazladan bir maliyet oluşturmayacağından marka tescili olarak başvuru yapılmasını, sadece şekil olarak logo tescili düşünülüyorsa oldukça düşük tasarım tescil ücretleri ile ve üstelik tüm mal ve hizmet gruplarında koruma sağlayan tasarım tescili olarak başvuru ve tescil önermektedir. 

Ayrıca konuya ilişkin Güngören Web Tasarım uzmanlarınca ayrıntılı hazırlanan Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.Logolar, marka ibarelerinde olduğu gibi önceden aynı veya farklı mal/hizmetlerde bir başkası adına tescilli olup olmadığı hakkında net olarak sonuca ulaşılamamaktadır. Mevcut teknoloji ve yazılımlarla kısıtlı bir alanda araştırma ve inceleme yapılmaktadır. Dolayısıyla logo tasarım hizmetini aldığınız şahıs/firmalardan özellikle özgünlüğü konusunda hassas davranılması ve mümkünse sözleşmeye bağlanmasını öneriyoruz. 


Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺2.460
HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


GÜNGÖREN WEB TASARIM | COM TR İÇİN MARKA TESCİLİ


Konusunda uzman Güngören Web Tasarım danışmanları com tr alan adı tahsis ve tescil işlemlerinde ayırt edici ve yenilikçi çözümler üretmektedir. com tr alan adı tescilleri ya bir marka başvuru veya tesciline dayanak yapılarak ve/veya bir com tr tescilialınacak ibarelerin olduğu bir ticaret unvanına sahip şirketlere tahsis ve tescil edilmektedir. 


Marka tescil ve başvurusuna dayanak yapılan com tr tescilleri, dayanak yapılan marka başvurusun bir şekilde ret edilmesi halinde com tr uzantılı alan adı da iptal edilmektedir. Güngören Web Tasarım öncelikle dayanak yapılan marka isminin başvuru öncesi tescil kriterlerine uygun olup olmadığın ve önceden aynı/benzer tescillerinin olup olmadığı hususlarında ayrıntılı marka sorgulama ve inceleme yapmakta ve olası risk ve muhtemel sonuçlarının yanı sıra çözümlerini de yazılı olarak müvekkillerine raporlamaktadır. 


Güngören Web Tasarım olarak, Ticaret sicillerine kayıtlı şirket unvanlarına dayanak yapılarak com tr tahsis ve tescil işlemleri öncesi mutlaka ayrıntılı marka araştırma ve inceleme yapılmasını önermektedir. Kural olarak Ticaret unvanlarının tescili olması nedeniyle olduğu gibi kullanılması şart ve koşuluyla bir başkasının marka haklarına tecavüz niteliğinde olmadığı kabul edilmektedir. Ancak sadece Unvanın içinde yer bir kelime veya türevlerinin com tr ve/veya benzer uzantılı alan adlarının kullanılması halinde bir başkasının marka haklarına tecavüz tehlikesi yaratabilir.


Güngören Web Tasarım olarak marka tescili olsun olmasın, Ticaret Unvanı dayanak yapılarak com tr tescillerini ayrıntılı incelemekte ve risk ve çözümleri yazılı olarak raporlamaktadır. Ayrıntılı bilgi ve com tr tescili için Güngören Web Tasarım marka vekil ve uzmanlarından yardım ve destek alabilirsiniz.


Marka Devir Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺1.640
HİZMET ÜCRETİ ₺1.180= TOPLAM ₺2.820

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


GÜNGÖREN WEB TASARIM | COM TR İÇİN MARKA TESCİLİ

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Sınıfları Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Belgesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Başvuru Formu
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Belgesi Örneği Nasıldır?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescili Yaptırmak Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Marka Başvuru Belgesi Nedir?
Güngören Web Tasarım | Marka Nasıl tescil Edilir?
Güngören Web Tasarım | Marka Patent Nasıl Alınır?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescilinde İsim Benzerliği Nedir?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Logo Boyutları Ne Kdar?
Güngören Web Tasarım | Marka Patent Tescili Nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Logo Tescil Ettirmek ?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil belgesi Kaç Yıl Geçerli?
Güngören Web Tasarım |Marka Tescil Belgesi Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Belgesi Kaç Para?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Süresi Ne Kadar?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil İşlemleri Ne Kadar Sürer?
Güngören Web Tasarım | Muvafakat Talebi Nedir?
Güngören Web Tasarım | Muvafakat Belgesi Nedir?
Güngören Web Tasarım | Muvafakatname Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Patent Alma Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Tescil İşlemi Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Türk Marka Tescil Ne Demektir?
Güngören Web Tasarım | Tescilli Bir Markanın Koruma Süresi Ne Kadardır?
Güngören Web Tasarım | Ticari Marka Tescili Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Hizmet Markası Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Garanti Marka Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Rüçhan Hakkı Nedir?
Güngören Web Tasarım | Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | İsim Hakkı Almak Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Fikri Mülkiyet Hakkı Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Ortak Marka Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Ferdi Marka Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Takip Nedir?
Güngören Web Tasarım | Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi Nedir?
Güngören Web Tasarım | Şirket ismi Patent Alma Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | Marka Başvuru Formu Nereden Alınır?
Güngören Web Tasarım | Logo Patent Alma Nasıl olur?
Güngören Web Tasarım | Logo Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Marka İsmi tescil etme Nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescili Almak İçin Gerekenler Nelerdir?
Güngören Web Tasarım | TPE Marka Yenileme
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Devri Nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Danışmanlık Ne Demek?
Güngören Web Tasarım | TPE Marka Devri nasıl Yapılır?
Güngören Web Tasarım |Logo Patenti Ücreti Ne Kadar;
Güngören Web Tasarım | İşyeri İsim Patenti Alma
Güngören Web Tasarım | Slogan tescili Nasıl Yapılır


ONLİNE TESCİL


Güngören Web Tasarım yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.


İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR


Marka Tescil Tasarım Tescil

DİĞER HİZMETLER

Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.


MARKA SORGULAMA

Güngören Web Tasarım, marka sorgulama, isim tescil sorgulama nasıl yapıldığını videodan izleyebilir ve aşağıdaki linklerden kendiniz de araştırma yapabilirsiniz

MARKA TESCİL

Marka Tescili veya Tescilli Marka Nedir?,Marka tescil belgesi nedir?,nerede ve nasıl marka tescil başvurusu yapılacağının ayrıntıları Güngören Web Tasarım'de bulabilirsiniz.

MARKA TESCİL FİYATLARI

Marka tescil başvuru, tescil, itiraz, devir, yenileme dahil tüm marka tescil iş ve işlemlere ait resmi ve hizmet ücretlerini inceleyebilirsiniz.


MARKA YENİLEME

59 TL (KDV Dahil) hizmet ücreti ile oldukça İNDİRİMLİ marka yenileme ücretlerini, istenen belge ve bilgileri bu sayfamızda inceleyebilirsiniz.

YURTDIŞI MARKA TESCİL

Tek bir merkezden çoklu Yurtdışı (uluslararası) marka araştırma, başvuru ve tescili için ayrıntılı bilgileri incelemenizi öneriyoruz.

MARKA DEVİR

Marka devir için istene sözleşme ve diğer belgeleri, İNDİRİMLİ devir hizmet ücretlerimizi ve diğer ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.


MARKA İSİMLERİ

Markalaşmanın ilk ve en önemli adımlarından birisi olan marka isim nasıl bulunacağı, nasıl oluşturulacağı temel kriterlerini burada bulabilirsiniz.

ŞİRKET İSİMLERİ

Markalaşma ve Hukuki koruma şart ve koşullara uygun şirket isimleri nasıl oluşturulmasına ilişkin görüş ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

FİRMA İSİMLERİ

Firma isimleri nedir ve nasıl oluşmalıdır, markalaşmaya ve yasal şartlara uygun firma ismi oluşturmaya yönelik görüşlerimizi inceleyebilirsiniz.

Marka Tescil Marka Tescili veya Tescilli Marka Nedir?,Marka tescil belgesi nedir?,nerede ve nasıl marka tescil başvurusu yapılacağının ayrıntıları Güngören Web Tasarımde bulabilirsiniz. Marka Tescili 23-09-2021
Marka Tescil Marka Tescili veya Tescilli Marka Nedir?, Marka tescil belgesi nedir?, nerede ve nasıl marka tescil başvurusu yapılacağının ayrıntıları Güngören Web Tasarım'de bulabilirsiniz. Firma, Şirket ve şahısların ürettikleri veya ticaretini yaptıkları, Ürün ve hizmetler üzerinde veya işletmelerin unvanında ayırt edici unsur olarak kullanılan, sembol veya tanıtıcı işaretler olan sözcükler, kelimeler, harfler, logoların tek başına veya bunların kombinasyonundan oluşturulmuş işaretlerin Türk Patent ve Marka Kurumu (Türk Patent) nezdinde Marka tescil edilerek korunması ve belgelendirmesine marka tescili denir. Marka Şehir Güngören Proje kapsamında daha çok marka tescilin yapılması için oldukça İNDİRİM yaptığımız marka tescil fiyatları ve toplam marka tescil maliyetlerini Online Marka Tescil sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Güngören Web Tasarım deneyimli ve uzman ekibi, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla marka tescil başvuru işlemlerinde maksimum katkı sunmaktadır.   Hepsini Göster Menu Marka Tescili Nasıl Yapılır Marka Tescil Belgesi Logo Tescil Com TR Tescil SSS Online Tescil Diğer Hizmetler GÜNGÖREN WEB TASARIM | MARKA TESCİLİ NASIL YAPILIR Öncelikle marka tescili için seçilen işaretlerin (kelime, logo veya her ikisinin kombinasyonu) marka tescil öncesi mutlaka yabancı dilde ki karşılıkları mutlaka araştırmalıdır.   Güngören Web Tasarım' in hazırladığı ve oldukça yararlı olacağına inandığımız Marka isim ve işaretlerine ilişkin ayrıntılı bilgileri “marka isimleri” başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Marka tescili yapılacak markaların önceden marka tescilli veya marka tescil başvurusu yapılmış markalarla benzerliğin olup olmadığı mutlaka araştırma ve sorgulama yapılmalıdır.   Marka tescil sorgulamalarına ilişkin ayrıntılı bilgileri Marka Sorgulama başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. . Marka tecil başvurusu yapılacak markanızın hem markalaşmaya uygunluğu hem de tescil kriterlerine uygunluğu kesinleştikten sonra kendiniz veya marka patent vekil firma aralığıyla marka tescil başvuru yapabilirsiniz.  Bu arada çözüm ortağı olduğumuz Etkin Patent tarafından hazırlanan ve tescil kriterlerinin ayrıntılı incelendiği marka tescil başlık yazıyı da incelemenizi öneriyoruz.Burada Güngören Web Tasarım' i ve/veya Güngören Web Tasarım' in iştirak sahibi olan Etkin Patent'in bilgi, birikim, deneyim ve uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Ayrıca sadece marka tescil başvuru öncesi bir kısım maliyetlerden kaçınmak için hatalı marka tescil başvuru yapılması halinde markaya yapılan yatırımlar heba olabileceği gibi, üçüncü taraflarca hukuki yaptırımlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, maddi ve manevi kayıplar yüksek olacağından mutlaka konusunda uzman ve deneyimli vekil marka patent firmalarından olan Güngören Web Tasarım ve Güngören Web Tasarım marka ve iştirak sahibi Etkin Patent' ten yardım ve destek almanızı öneriyoruz.  Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuruların daha başvuru aşamasında Türk Patent tarafından oldukça yüksek sayıda re'sen RED kararının verilmesi de bunu açık ve net ispatlamaktadır. Dolayısıyla marka tescil başvurusu yapmadan önce çalışacağınız patent firması ve marka vekilinden mutlaka başvuru öncesi gerekçeleriyle birlikte yazılı rapor almanızı öneririz. Dahası birkaç patent firmasından görüş ve rapor aldıktan sonra patent firmasını veya marka vekili seçimini yapmanız oldukça yararlı da olacaktır.  Güngören Web Tasarım sadece başvuru hizmeti vermez, mutlaka başvuru öncesi ve sonrası tüm riskler ve çözümlerin olduğu yazılı raporlama yapmaktadır. Yani gerçek anlamda danışmanlık hizmeti verilmektedir. Riskli ve telafisi güç zararlara sebebiyet olabilecek başvuruları yapmamaya oldukça özen göstermekte hatta müvekkil riski üstlense bile bundan kaçınması için müvekkilini ikna eder. Dahası marka takibi yaptığımız müvekkillere ait markalara benzer başvuruların olması halinde sonuç alıcı ve müvekkilin yararına olması halinde üçüncü taraf marka başvuru yayın kararına da itiraz eder. Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺1.525  BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Nedir İsim Tescili Marka Tescil Ücreti Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır Diğer İlgili Konular Marka Tescil Sınıfları Marka Tescilsu Nasıl Yapılmalıdır Marka Sorgulama Marka Tescil Belgesi Nedir Nasıl Alınır Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti İki Sınıflı Marka Başvuru Ücreti GÜNGÖREN WEB TASARIM | MARKA TESCİL BELGESİ NEDİR VE NASIL ALINIR Ayırt edici işaret olarak kullanılan kelime veya şekiller veya tümünün kombinasyonundan oluşturulmuş işaretlerin 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu' nun (SMK) ilgili hükümlerine uygun olmak şart ve koşuluyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilerek verilen belgeye de marka tescil belgesi denir.  10 Yılda bir yenileme yapmak kaydıyla, marka tescil belgesi süresiz koruma ve hukuki haklar sağlamaktadır. Marka yenilemeleri ilgili iş ve işlemleri marka yenileme başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz.   Marka tescil belgesi tüm süreçlerinde ve markalaşmanız da Güngören Web Tasarım' in önemli katkılarını süreç içinde hissedecek ve memnun ve mutlu müşterilerimiz arasında yer alacağınızdan kuşku duymuyoruz.   İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺2.580BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺5.300 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Danışmanlığı Marka İsimleri Yeni Marka İsmi Yaratmak Marka İsmi Bulma Diğer İlgili Konular Şirket İsimleri Firma İsimleri Marka İsmi Oluşturma İsim Hakkı Alma Üç Sınıflı Marka BaşvuruDört Sınıflı Marka Başvuru GÜNGÖREN WEB TASARIM | LOGO TESCİL  Logo tescili marka ismi ile birlikte tescil edilebileceği gibi tek başına yani şekil olarak tasarım tescili ile de koruma altına alınabilir. Güngören Web Tasarım, logo ve kelime birlikte başvuru yapılacaksa, fazladan bir maliyet oluşturmayacağından marka tescili olarak başvuru yapılmasını, sadece şekil olarak logo tescili düşünülüyorsa oldukça düşük tasarım tescil ücretleri ile ve üstelik tüm mal ve hizmet gruplarında koruma sağlayan tasarım tescili olarak başvuru ve tescil önermektedir.  Ayrıca konuya ilişkin Güngören Web Tasarım uzmanlarınca ayrıntılı hazırlanan Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Logolar, marka ibarelerinde olduğu gibi önceden aynı veya farklı mal/hizmetlerde bir başkası adına tescilli olup olmadığı hakkında net olarak sonuca ulaşılamamaktadır. Mevcut teknoloji ve yazılımlarla kısıtlı bir alanda araştırma ve inceleme yapılmaktadır. Dolayısıyla logo tasarım hizmetini aldığınız şahıs/firmalardan özellikle özgünlüğü konusunda hassas davranılması ve mümkünse sözleşmeye bağlanmasını öneriyoruz.  Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺2.460HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Yurtdışı Marka Tescil Marka Tescil Yenileme Ücreti Marka Devir Marka İtiraz Diğer İlgili Konular Marka İzleme ve Takip Yurtdışı Marka Sorgulama Marka Tescil Süresi İsim Tescili Marka Tescil Yenileme ÜcretiMarka Devir GÜNGÖREN WEB TASARIM | COM TR İÇİN MARKA TESCİLİ Konusunda uzman Güngören Web Tasarım danışmanları com tr alan adı tahsis ve tescil işlemlerinde ayırt edici ve yenilikçi çözümler üretmektedir. com tr alan adı tescilleri ya bir marka başvuru veya tesciline dayanak yapılarak ve/veya bir com tr tescilialınacak ibarelerin olduğu bir ticaret unvanına sahip şirketlere tahsis ve tescil edilmektedir.  Marka tescil ve başvurusuna dayanak yapılan com tr tescilleri, dayanak yapılan marka başvurusun bir şekilde ret edilmesi halinde com tr uzantılı alan adı da iptal edilmektedir. Güngören Web Tasarım öncelikle dayanak yapılan marka isminin başvuru öncesi tescil kriterlerine uygun olup olmadığın ve önceden aynı/benzer tescillerinin olup olmadığı hususlarında ayrıntılı marka sorgulama ve inceleme yapmakta ve olası risk ve muhtemel sonuçlarının yanı sıra çözümlerini de yazılı olarak müvekkillerine raporlamaktadır.  Güngören Web Tasarım olarak, Ticaret sicillerine kayıtlı şirket unvanlarına dayanak yapılarak com tr tahsis ve tescil işlemleri öncesi mutlaka ayrıntılı marka araştırma ve inceleme yapılmasını önermektedir. Kural olarak Ticaret unvanlarının tescili olması nedeniyle olduğu gibi kullanılması şart ve koşuluyla bir başkasının marka haklarına tecavüz niteliğinde olmadığı kabul edilmektedir. Ancak sadece Unvanın içinde yer bir kelime veya türevlerinin com tr ve/veya benzer uzantılı alan adlarının kullanılması halinde bir başkasının marka haklarına tecavüz tehlikesi yaratabilir. Güngören Web Tasarım olarak marka tescili olsun olmasın, Ticaret Unvanı dayanak yapılarak com tr tescillerini ayrıntılı incelemekte ve risk ve çözümleri yazılı olarak raporlamaktadır. Ayrıntılı bilgi ve com tr tescili için Güngören Web Tasarım marka vekil ve uzmanlarından yardım ve destek alabilirsiniz. Marka Devir Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺1.640HİZMET ÜCRETİ ₺1.180= TOPLAM ₺2.820 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır En Ucuz Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır Marka Patent Başvuru Online Marka Başvurusu Diğer İlgili Konular Marka Değeri Hesaplama Marka Değerleme Metodları Marka Stratejileri Marka İsmi Oluşturma Marka İtiraza Karşı GörüşTÜRKPATENT Kararlarına İtiraz Sıkça Sorulan Sorular (SSS) Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Sınıfları Ne Demek? Marka tescili kayıtlı mal ve hizmetler kapsamında korunmaktadır. Güngören Web Tasarım olarak, marka başvuru öncesi Marka Tescil Sınıflarını incelemenizi öneriyoruz. Marka sınıflarında Mal/Ürün grupları 1-34 sınıf aralığında hizmet grupları ise 35-45 sınıflarda listelenmektedir. Mal ve hizmet gruplarının belirlenmesinde Güngören Web Tasarım marka uzmanları yardımcı olmaktadır. Bu arada marka tescil sınıfları içinde kimi durumlarda koruma altına alınmak istenen bir kısım mal ve hizmet tanımları olmayabilir veya özellikle bir ürün veya hizmet ismini bağlı olduğu sınıf içinde belirtmek gerekebilir. Örneğin TSE ürün belge ve hizmet belgelendirmelerinde ve/veya  COM TR alan adı tahsis ve tescil işlemlerinde gerekli olabilir. Güngören Web Tasarım başvuru öncesi bunlara ilişkin tespit ve önerileri sunmaktadır. Dahası istediğiniz zaman konu hakkında Güngören Web Tasarım uzman danışmanlarından ücretsiz yardım ve deste alabilirsiniz. Marka Tescil Sınıfları Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Belgesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir? Marka tescili için istenen belge ve evraklar listesi şu şekildedir. 1. Vekaletname (Noter tastiği gerekmez. Kaşe ve imza edildikten sonra mail olarak gönderilebilir. 2. Şirketler için İmza Sirküleri, Şahıslar için kimlik sureti ve/veya kimlik bilgileri 3. Marka örneği: Marka ismi kelime markası olarak marka tescil başvurusu isteniyorsa marka örneğine gerek yoktur. Ancak logo ile birlikte marka tescil istenmesi halinde, fiilen marka ve logo kombinasyonu nasıl kullanılacaksa olduğu gibi gönderilmelidir. 4. Marka Başvuru Ücreti: Güngören Web Tasarım' in oldukça uygun ve ucuz Marka tescil ücreti, marka tescil belge ücretini ve toplam maliyetleri Marka Tescil Ücreti sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Marka Tescili için Gerekli Evraklar Belgeler Nelerdir Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Başvuru Formu Marka tescil başvuruları çevrimiçi (online) yapıldığından artık fiziki başvuru formu kullanılmamaktadır. Çevrimiçi başvuru formu kullanılmaktadır.Marka vekil şartı bulunmamaktadır. Yani hak sahibi istediği zaman kendisi de başvuru işlemlerini yapabilir. Dolayısıyla başvurularını kendiniz yapmayı planlıyorsanız Türk Patent web sayfasında gerekli olan marka tescil başvuru formunu kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Ancak kendi başınıza başvuru yapacaksanız önemli riskleri de gözetmeniz gerekmektedir. Örneğin Türk Patent web sayfasında önce marka tescil başvuru formunu doldurup Türk Patent' e gönderdiğinizde, marka tescil başvuru formunu düzenlediğiniz tarih değil de , başvuru formunun Türk Patent' teslim edildiği tarih başvuru tarihi olarak kayıt altına alınmaktadır. Dahası marka sorgulama ve marka tescil kriterlerinin belirlenmesi bir uzman tarafından yapılmaması halinde olası re'sen ret ve/veya itiraz üzerine ret riskleri telafisi güç zararlara sebep olabilir Ayrıca online başvuru kayıt ve süreçleri, belgenin teslimi vs. marka iş ve işlemleri fiziki başvurularından çok daha hızlı ilerlemektedir. Nitekim Türk Patent marka tescil sürecini olabildiğince kısaltmak için online işlemleri özendirmek ve yaygınlaştırmak için Online işlem ücretleri ile fiziki başvuru iş ve işlem ücretlerini farklı olarak belirlemiştir. Örneğin 2019 yılında marka tescil belge ücreti için online işlemlerde 670 ₺ talep ederken, fiziki başvurularda 800 TL talep etmektedir. (Marka tescil fiyatlarını inceleyebilirsiniz.) Sonuç olarak örneğin tek sınıflı bir başvuruyu fiziki olarak kendiniz başvuru yaptığınızda toplam olarak 1.025 TL ödeme yapılmasına karşın, ilgili başvurunun Güngören Web Tasarım tarafından yapılması halinde ise resmi Ücretler+Hizmet Ücretleri+ KDV dahil toplam 1.049 TL maliyet üstlenmiş olacaksınız. Görüldüğü gibi hem toplam maliyetler hem de risklerin bertaraf edilmesi ve işlemlerin daha hızlı yürütülmesi için Güngören Web Tasarım önemli avantajlar sunmaktadır. Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Belgesi Örneği Nasıldır? 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerine uygun yapılmış başvurunun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayın kararı verilmiş, itiraz yapılmamış veya itirazların reddedilerek tesciline karar verilmiş başvuruların ücreti ödendikten sonra başvuru sahibine verilen belgedir. Örnek olarak Güngören Web Tasarım marka tescil belgesini inceleyebilirsiniz. Marka tescil belgeleri üzerinde kayıtlı mal/hizmetlerde 10 yıl süre ile koruma altındadır. Yenileme yapıldığı sürece koruma ve tüm hakları devam etmektedir. Güngören Web Tasarım | Marka Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır? Marka tescil işlemleri iki şekilde yapılabilir. Birincisi bir vekil olmaksızın kendiniz başvuru iş ve işlemlerini ve takibini yapabilirsiniz. İkincisi ise tıpkı Güngören Web Tasarım ve iştiraki olduğu Etkin Patent aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce Güngören Web Tasarım uzmanlarınca hazırlanan Marka Tescil sayafamızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır? Marka tescil başvurusu yapmadan önce mutlaka bir uzman tarafından marka tescil sorgulama yapılarak tescil kriterlerine sahip olup olmadığı ve önceden aynı/benzer başvuru/tescillerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu araştırma sonucunda uygun olan markalar için bir vekil veya vekil firma aracılığıyla veya kendiniz Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde (online) başvuru yapılmaktadır. Vekil olmaksızın yapılan başvuru her ne kadar online yapılıyor olsa da sonraki tüm iş ve işlemler posta yoluyla başvuru sahibine bildirilmekte, dolayısıyla süre oldukça uzayabilmektedir. Marka vekilleri veya vekil firmalarca yapılan başvuru ve tescil sürecinin tümü TÜRKPATENT tarafından vekillere verilen e-posta üzerinden yapıldığından tescil süreci daha çok kısalmaktadır. Dahası başvuru sahiplerince yapılan başvuruların tescil belgeleri fiziki olarak başvuru sahinine gönderilmesine karşı vekil firmalara dijital olarak gönderilmektedir. Dijital marka tescil belgelerin her baskısı belge aslı niteliğinde iken fiziki belgelerin kayıp olasılığı veya herhangi bir kuruma aslı verilmesi durumunda fazladan noter masrafı oluşacağı alınacak danışmanlık hizmetlerinin sonraki olası riskleri de bertaraf edebileceği de gözetildiğinde vekil firmalarca başvuruların yapılmasının yararlı olacağı görüşündeyiz. Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır Güngören Web Tasarım | Marka Tescili Yaptırmak Ne Demek? Marka tescili yaptırmak zorunlu olmamakla birlikte sayısız yarar sağlamaktadır. Marka tescili bir Sınai Mülkiyet hakkı olduğundan ürün ve hizmetlerde kullandığınız marka işaretlerini koruduğu gibi, bir başkasının bu bilinirlikten haksız yararlanmasını engellemek için etkin hukuki yaptırımlar sağladığından Güngören Web Tasarım olarak markanın kullanılmadan önce mutlaka tescilini önermekteyiz.Dahası büyük emek ve maliyetlerle oluşturduğunuz markanın bir şekilde bir başkasının kullanması ve/veya kötü niyetli olmasa dahi tescil edilmesi ve tüm bunların bertaraf edilmesi ciddi miktarlarda maliyet ve zaman kaybı riski oluşturmasına karşın, tescil tün bunları engellediği gibi pazarlama ve satış aksiyonlarında üstünlük sağlamaktadır.Ayrıca çoğu zaman marka değeri, markayı kullanan işletmenin tüm varlıklardan daha çok değerli olmaktadır. Dolayısıyla bir şekilde satış/devir işlemlerinde şirket değerlemesinde önce marka değer tespiti yapılmaktadır. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır? Marka tescil başvurusu Türkiye' de tek yetkili kurum olan Türk Patent ve Marka Kurumu' na (Türk Patent) yapılmaktadır. Marka tescil başvurusunu şahıs veya firmalar kendi başlarına yapabileceği gibi, Güngören Web Tasarım ve iştiraki olduğu Etkin Patent vb. vekil firma aracılığıyla yapılabilir. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Marka Başvuru Belgesi Nedir? Güngören Web Tasarım olarak, Türk Patent' in onaylı marka başvuru belgesi, başvurunun yapıldığı gün içinde başvuru sahibine iletmektedir. Marka başvuru belgesinin tescil sürecinin sonuna kadar marka tescil belgesi isteyen tüm kurumlarda kullanılabilir. Örneğin com.tr tahsis ve tescil işlemleri dahil tüm kamu kurumları bu belgeleri kabul etmektedirler.Bu arada kimi kurumlar sadece marka başvuru belgesini yeterli görmemektedir. Örneğin KOSGEB destek projeleri için talep ettiği tescilli markanın olmasını ve tescil belgesini şart koşmaktadır. Dolayısıyla önceden ne tür belge istendiğinin ilgili kurumdan öğrenilmesi gerekmektedir. Güngören Web Tasarım | Marka Nasıl tescil Edilir? Başvuruya konu markanın, Türk Patent ve Marka Kurumu Markalar Dairesi Başkanlığı'nın ön inceleme sonucunda, Sınai Mülkiyet Kanunu (TMK) hükümlerine uygun olması halinde iki ay süre ile markalar bülteninde yayınlanmasına karar vermektedir. Bu yayın süresince herhangi bir itirazın olmaması ve/veya ilgili itirazların sonuçlanmasından sonra ve ilgili belge ve ücretlerin süresi içinde ödenmesi koşuluyla marka tescil edilir ve başvuru sahibine marka tescil belgesi gönderilir. Bu işlem ve ödemelerin gününde yapılmaması halinde ise markanın tesciline karar verilse bile marka hükümsüz kalmaktadır. Güngören Web Tasarım | Marka Patent Nasıl Alınır? Marka Patent kavramları genellikle marka işaretlerinin korunması yönünde kullanılmaktadır. Marka olarak kullanılan isim, harf, sayı şekil (logo) vb. işaretlerin tescili, marka tescili yoluyla koruma sağlanmaktadır. Patent ise buluşların bir dizi ve işlemler sonucunda tescil edilmesi halinde belgelendirilmesi demektir. Patent başvuru ve tescil konularında Güngören Web Tasarım uzmanlarınca hazırlanan Patent Nereden ve Nasıl Alınır başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Güngören Web Tasarım | Marka Tescilinde İsim Benzerliği Nedir? Marka tescilinde isim benzerliği incelemesi iki şekilde incelenmektedir. Birincisi mark tesciline konu marka isimlerinin aynı ve/veya ayniyet derecesinde benzer olması halinde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından re'sen reddedilmektedir. İkincisi ise markaların bültende yayınlanmasından sonra üçüncü taraflarca yapılan itirazlarda marka isimleri ve/ya markanın bütünün bir şekilde iltibas tehlikesi yaratması halinde ret edilmektedir.Güngören Web Tasarım olarak başvuru öncesi tüm bu inceleme ve değerlendirme kriterleri gözetilerek, konusunda uzman danışmanlarımızca incelenmekte ve hak sahibini yazılı olarak raporlanmanın yanı sıra olası riskler bertaraf edebilecek çözümler geliştirmektedir. Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Logo Boyutları Ne Kdar? Marka tescil logo boyutları yani marka örneği 700X700 Piksel jpeg formatında olması gerekir. Güngören Web Tasarım | Marka Patent Tescili Nasıl Yapılır? Marka tescili farklı patent tescili farklı iş, işlem ve aşamalara tabidir. Marka tesciline ilişkin ayrıntılı bilgileri Güngören Web Tasarım danışmanlarınca hazırlanan aşağıdaki linkteki Marka Tescil başlık yazımızdan patent tescili için ise yine aşağıdaki Patent Nereden ve Nasıl Alınır başlık yazılarımızı incelemenizi öneriyoruz. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Logo Tescil Ettirmek ? Logo tescil ettirmek düşük maliyetli olmasının yanı sıra, bir başkasının kullanımını engellediği gibi, bir şekilde isteyerek olmasa bile bir başkasına ait logonun kullanılması ve dava konusu yapılması halinde, tescilli bir hakkın kullanılmış olması nedeniyle logo iptal edilse dahi tazminat ve ceza oluşturmayacağından Güngören Web Tasarım olarak sadece logoların değil, reklam ve her türlü lansmanlarda kullanılan görsellerin en azından oldukça düşük tasarım tescil ücretleri ile tasarım tescilini önermektedir.Bilindiği gibi logo vb. şekillerin önceden bir başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığı ve/veya tescilli olup olmadığı gibi net bir şekilde araştırma ve sonuca ulaşmak oldukça güçtür.Güngören Web Tasarım olarak marka ismi sorgulama işlemlerinde güçlü kanaat sunmaktadır. Ancak logo ev benzeri görsellerin araştırma ve inceleme araçlarının sınırı olması nedeniyle kısmen ve sınırlı bir şekilde görüş sunmaktadır.Ayrıca bir çok tasarımcı marka hukuku bakımından logo vb. görsellerin benzerlik kriterleri konusunda sınırlı bir bilgiye sahip olması nedeniyle istemeyerek de olsa benzer bir logo tasarlama tehlikesi de bulunmaktadır.Konu hassas ve ayrıntılı inceleme gerektirdiğinden, Güngören Web Tasarım tasarımcı ve danışmanlarınca hazırlanan Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır Güngören Web Tasarım | Marka Tescil belgesi Kaç Yıl Geçerli? Marka tescil belgesi başvuru tarihinden itibaren 10 geçerlidir. Ancak 10 yılda bir marka yenileme yapmak kaydıyla süresiz olarak tescil, koruma ve 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunun sağladığı haklarından yararlanır. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki sayfamızı ziyaret ediniz. Marka Tescil Yenileme Ücreti İşlemleri Güngören Web Tasarım |Marka Tescil Belgesi Ne Demek? 6769 Sayılı SMK hükümlerine uygun yapılmış başvurunun nihai olarak Türk Patent ve Marka Kurumu’ nca tesciline karar vermesi halinde, başvuru sahibine verdiği 10 yıl süre boyunca yasanın tanıdığı koruma ve diğer haklarından yararlandığı gösterir belgeye marka tescil belgesi denir. Marka Tescil Belgesi Nedir Nasıl Alınır Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Belgesi Kaç Para? Marka tescil belgesi ücreti, başvuru yapılan mal ve hizmet sınıflarına göre değişkenlik göstermektedir. Özet olarak 2019 yılında itirazlar hariç olmak üzere tek sınıflı başvuru ücreti 485 ₺, takriben 3-5 ay sonra tescilin kesinleşmesine müteakip 847 ₺ belge düzenleme ücreti olmak üzere toplam 1.049 TL’ dir. İlave her sınıf için ise başvuru ücretlerine 264 TL (KDV DAHİL) ilave edilmektedir. Ayrıntıları aşağıdaki marka tescil fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Marka Tescil Ücreti Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Süresi Ne Kadar? Marka tescil süresi, başvuru tarihi itibariyle 10 yıldır. Her on yılda bir yenileme kaydıyla sahibine 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunun tanıdığı koruma ve diğer hakları süresiz devam etmektedir. 10. Yılın bitimine 6 ay kala marka yenileme yapılmaktadır. Bu sürenin bir şekilde aşılması halinde süre bitiminden sonraki 6 ay içinde cezalı yenileme ücreti ödenmek koşuyla yine marka yenileme yapılabilir. Bu sürenin aşılması halinde marka tescil hükümsüz kalmaktadır. Ancak süre bitiminden sonraki 2 yıl içinde aynı/benzer üçüncü taraf başvurularına itiraz hakkı bulunmaktadır. Marka Tescil Süresi Nedir Güngören Web Tasarım | Marka Tescil İşlemleri Ne Kadar Sürer? Marka tescil işlemleri başvuru, yayın kararı, itirazlar ve belgelendirme aşamasından oluşmaktadır. Başvuru yapılan markanın ayırt edici niteliklerine göre kimi zaman 2-3 günde kimi zamanda 3-4 ay içinde yayın/ret kararı çıkmaktadır. Yyaın kararı çıkan markalar 2 ay süre ile markalar bülteninde yayınlanmaktadır. Bu süre içinde itirazların olmaması halinde tescil kesinleşmektedir. Her hangi bir itirazın olmaması halinde şu anda tescil süreci 4-5 ay içinde tamamlanmaktadır.Markalar Dairesi Başkanlığı’ na yapılan itirazlar takriben 4-5 ay içinde, yine YİDK itirazları da 4-5 ay sürmektedir. Özet olarak itirazlar olması halinde tescil süreci takriben 10-18 aya kadar sürebilir. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Muvafakat Talebi Nedir? Başvuru aşamasında ve/veya itiraz aşamaların TÜRKPATENT’ in vereceği karara kadar, , başvuru yapılan markanın, önceden tescilli aynı/benzer marka sahibinden noter belgesi ile birlikte muvafakatname alındığının Türk Patent ve Marka Kurumu’ na bildirilmesi demektir. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Muvafakat Belgesi Nedir? Marka tescil başvuru sahibinin başvuru aşamasında ve/veya itiraz aşamalarında Türk Patent ve Marka Kurumu’ nun nihai kararı vereceği güne kadar önceki 6769 sayılı SMK’ nın 5/Ç madde hükmünce re’sen ret gerekçesi oluşturan başvuru/tescilli benzer veya ayniyet dececesinde benzer marka sahiplerinden noter onaylı aldığı muvafakatnameye muvafakat belgesi denir. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Muvafakatname Ne Demek? Muvafakatname kısaca önceki 6769 sayılı SMK’ nun 5/ç madde hükmünce re’sen ret gerekçesi oluşturan marka sahiplerinden başvuru için izin/rıza alındığının noter onaylı belgeye muvafakatname denir. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Marka Patent Alma Ne Demek? Toplumun bir çok kesimince Patent kavramı genel olarak koruma anlamında algılandığından marka işaretlerinin tescili anlamında yani marka patent alma şeklinde kullanılmaktadır. Yai marka tescili yerine ikame edilmektedir. Marka; kısaca mal ve hizmetlerde kullanılacak kelime, harf, sözcük, rakam, şekil veya bunların kombinasyonundan oluşturulmuş işaretlerin tescilini, patent ise buluşun tescilini gösterir belgeye denir. Güngören Web Tasarım | Tescil İşlemi Ne Demek? Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları bakımından patent, marka, tasarım, coğrafi işaret, faydalı model vb. lerinin tescil edilerek koruma ve yasanın tanıdığı haklarından yararlanmak anlamındadır. Güngören Web Tasarım | Türk Marka Tescil Ne Demektir? Tescilde ülkesellik ilkesi geçerlidir. Dolayısıyla Türk Marka tescili; Türkiye’ de tek olan Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde başvurusu yapılmış marka işaretlerin tescili edilmesi anlamındadır. Güngören Web Tasarım | Tescilli Bir Markanın Koruma Süresi Ne Kadardır? Tescilli bir markanın koruma süresi 10 yıldır. Ancak başvuru tarihinden başlayarak 10 yılın bitimine kadar yenilemek kaydıyla süresiz olarak koruma ve yasaların sağladığı haklardan yararlanmaya devam eder. Ayrıca Mahkeme kararı ile veya hak sahibinin kendisinin kısmen/tümden iptal/feragat etmediği sürece bu haklar devam ettiği, ölüm halinde ise bu hak mirasçılarına kalmaktadır. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Ticari Marka Tescili Ne Demek? Ticari marka bir işletmenin ürün ve hizmetlerini diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayıran , rakam, harf, kelime, şekil veya bunların kombinasyonundan oluşturulan işaretlerinden oluşturulan markanın TÜRKPATENT tarafından tescil edilmesi ve belgelendirilmesine ticari marka denir. (örneğin marka ismi+logo) Marka Nedir Güngören Web Tasarım | Hizmet Markası Ne Demek? Hizmet markası, bir işletmenin hizmetlerini diğer işletmelerin hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan isim, harf, rakam, şekil veya bunların kombinasyonundan oluşturulmuş işaretlere denmektedir. Marka Nedir Güngören Web Tasarım | Garanti Marka Ne Demek? Garanti markası, marka sahibinin veya marka sahibine iktisaden bağlı olan bir işletmenin mal veya hizmetlerinde kullanılmamak koşuluyla, marka sahibinin kontrolü altında birçok işletme tarafından o işletmelerin ortak özelliklerini, üretim usullerini, coğrafi menşelerini, ve kalitesini garanti etmeye yarayan işarettir. Marka Nedir Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Rüçhan Hakkı Nedir? Marka tescili rüçhan hakkı demek öncelik ve üstünlük hakkı demektedir. Öncelikli ve üstünlük hakkı bir başka ülkede yapılan marka tescil başvuru, tescil veya marka işareti taşıyan mal ve hizmetlerin teşhiri ile elde edilmektedir. Marka tescilinde rüçhan hakkı süresi 6 ay olup, ücret karşılığı talep edilmektedir. Marka Nedir Güngören Web Tasarım | Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Ne Demek? Fikri mülkiyet hakları,telif hakları olarak da adlandırılan fikir ve sanat eserleri (copyrights) ve sınaî mülkiyet hakları şeklinde iki ana kategoriye ayrılmaktadır.Müzik, sanat, kitap, bilgisayar program ve yazılımların kodları vb. eserler telif hakları kapsamında olup, eserin meydana getirilmesiyle kendiliğinden doğar. Telif hakları süresi 70 yıl olup, isteğe bağlı kayıt ve tescil edilerek daha etkin koruma ve hukuki yaptırım sağlayabilir.Patent, faydalı model, marka ve tasarım, coğrafi işaretler, entegre devre topografları ise gibi sınaî mülkiyet hakları kapsamında olup, tescil yoluyla koruma ve hak sahibi olunmaktadır. Türkiye’ de tescil işlemlerini sadece Türk Patent ve Marka Kurumu yürütmektedir. Güngören Web Tasarım | İsim Hakkı Almak Ne Demek? İsim hakkı almak demek, mal ve hizmetlerde kullanılan isimlerin ve web sayfalarında kullanılan alan adlarının faaliyet gösterdiği alanlarda marka tescil yoluyla koruma ve Sınai Mülkiyet Kanunun sağladığı haklardan yararlanmak demektir. Diğer ayrıntılı bilgileri aşağıdaki sayfamızdan görebilirsiniz. İsim Tescili Güngören Web Tasarım | Fikri Mülkiyet Hakkı Ne Demek? Fikri Mülkiyet Hakkı telif hakları olarak bilinen, Müzik, sanat, kitap, bilgisayar program ve yazılımların kodları vb. eserleri meydana getiren eserlerin doğuşu itibariyle eser sahibine sağladığı haklar demektedir. Diğer ayrıntıları aşağıdaki sayfamızdan inceleyebilirsiniz.. Güngören Web Tasarım | Ortak Marka Ne Demek? Ortak marka, üretim veya ticaret veya hizmet işletmelerinden oluşan bir grup tarafından kullanılmak üzere, grubu oluşturan işletmelerin mal veya hizmetlerini diğer işletmelerin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan işarettir. Marka Nedir Güngören Web Tasarım | Ferdi Marka Ne Demek? Ferdi Marka; Gerçek veya tüzel kişilerin üretim, ticaret veya hizmet işletmelerinde kullanılan ve bu gerçek veya tüzel kişilerin hak sahibi olduğu markaya ferdi marka (bireysel marka) denilmektedir.Hak sahibi olan gerçek ve tüzel kişiler herhangi bir kişi kuruma bağlı olmaksızın kullandıkları ancak marka tecavüzü vb. marka haklarının ihlali vb. durumlarda markanın korunması talep etme hakkına sahip markalardır. Marka Nedir Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Takip Nedir? Marka tescil takip, şahıs ve şirketler adına kayıtlı tescil markaların aynı/benzer veya iltibas niteliğindeki üçüncü taraf başvurularını takip ve itiraz veya dava yoluyla tescilin engellenmesi demektir. Marka İzleme ve Takip Güngören Web Tasarım | Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi Nedir? Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri ceza ve hukuk olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan özel mahkemelerdir. Sadece telif hakları, patent, marka, tasarım vb. fikri ve sınai haklarla ilgili davalara bakan mahkemelerdir.Fikri ve Sınai Haklar Mahkemelerinin olmadığı yerlere ilgili konulara ait davalara yetkili Asliye Hukuk Mahkemeleri bakmaktadır. Güngören Web Tasarım | Şirket ismi Patent Alma Ne Demek? Şirket ismi patent alma demek, şirketin ticaret unvanı olarak kullanılan kök ismin, faaliyet alanları bakımından marka tescil yoluyla koruma ve bu haklardan yararlanmak anlamındadır. Patent koruma kavramı olarak algılandığından ticaret unvanın kayıt, tescil ve korunması anlamında kullanılmaktadır. Ayrıca Sanayi ve Ticaret Odalarına kayıtlı şirket isimleri, mahkemelerce hükümsüz kılınmadığı sürece kayıtlı olduğu şekilde kullanım engellenemez. Şirket İsimleri Güngören Web Tasarım | Marka Başvuru Formu Nereden Alınır? Marka başvuruları artık çevrimiçi (online) yapıldığından fiziki olarak marka başvuru formu bulunmamaktadır. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde online başvuru aşamasında başvuru formu doldurulmakta ve çevrimiçi (online) kurum kayıtlarına işlenmektedir. Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır Güngören Web Tasarım | Logo Patent Alma Nasıl olur? Logo patenti alma; logonun marka tescil veya tasarım tescil yoluyla tescil ve korunması demektir. Logo için marka tescil başvuru yapılacaksa kayıtlı mal/hizmetler bakımından, tasarım tescil yoluyla koruma ise tüm mal ve hizmetlerde koruma sağlanmaktadır.Logonun sadece şekli hem marka hem de tasarım tescil yoluyla tescil edilebilir. Ancak hem logo hem de logo üzerindeki ifadelerin tescili isteniyorsa sadece marka tescil yoluyla koruma sağlanmaktadır. Tasarım tescilinde logo üzerindeki ifadeler olsa bile bunlar korunmaz ve sadece şekil koruma altına alınır. Marka logo Tescili Nasıl Yapılır Güngören Web Tasarım | Logo Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır? Logo tescil işlemleri; sadece logunun şekli tescil edilmek isteniyorsa hem marka tescil yoluyla hemde tasarım tescil yoluyla tescil edilebilir. Logo ile birlikte marka ismi, slogan vs. tescil edilmek isteniyorsa marka tescil yoluyla tescil edilmelidir. Marka tescili kayıtlı mal/hizmetler bakımından koruma sağlarken , tasarım tescili ise tüm mal ve hizmetlerde koruma sağlamaktadır. Ayrıca marka tescili 10 yılda bir yenileme kaydıyla süresiz koruma sağlarken tasarım tescili ise her beş yılda bir yenileme şartıyla en fazla 25 yıl koruma sağlamaktadır. Ayrıntılar için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Marka logo Tescili Nasıl Yapılır Güngören Web Tasarım | Marka İsmi tescil etme Nasıl Yapılır? Marka ismi tescil etme sadece kayıtlı mal ve hizmetlerde marka tescil yoluyla sağlanır. İsim tescili demek marka tescili demektir. Marka tescil işlemlerini Güngören Web Tasarım gibi bir patent firma veya marka vekili aracılığıyla veya bizzat kendiniz de Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde başvuru ve tescil yapabilirsiniz.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki sayfamızı mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Marka Tescil Güngören Web Tasarım | Marka Tescili Almak İçin Gerekenler Nelerdir? Marka tescili almak için gereken belgeler; vekaletname, marka örneği (logo), tescili istenen mal hizmet listesi başvuru sahibi şahıs ve şirket bilgilerinin gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca marka tescili için herhangi bir ticaret veya vergi mükellefi vb. zorunluluk bulunmamaktadır. Ayrıntılar için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Marka Tescilİ İçin Gerekli Evraklar Belgeler Nelerdir Güngören Web Tasarım | TPE Marka Yenileme TPE Marka Yenileme, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) nezdinde tescil bir markanın 10 yılda bir yenilenmesi demektedir. Bu arada TPE önceki kurum ismi olan Türk Patent Enstitüsü’ nün kısaltmasıdır. Ancak şu anda kullanılmamaktadır. Marka yenileme iş ve işlemlerini BURADAN ve marka yenileme ücretleri ise aşağıdaki sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Marka Tescil Yenileme Ücreti İşlemleri Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Devri Nasıl Yapılır? Marka tescil devri noter onaylı marka devir sözleşme aslı ile birlikte Türk Patent ve Marka Krumu’ na ücret karşılığıyla yapılmaktadır. Noter sözleşmesi tek başına yeterli olmadığından ve olası hak kayıpları nedeniyle mutlaka TÜRKPATENT sicil kayıtlarına da devir işlemin kayıt edilmesi gerekmektedir.Devir işlemleri için Güngören Web Tasarım gibi bir vekil firma aracılığyla yapılabildiği gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Marka devir işelmlerini BURADAN, marka devir ücretlerini ise BURADAN inceleyebilirsiniz. Marka Devir İşlemleri Güngören Web Tasarım | Marka Tescil Danışmanlık Ne Demek? Marka tescil danışmanlık; başvuru öncesi tescili düşünülen markanın ayrıntılı araştırma ve incelenmesi, risk oluşturan önceden tescilli aynı/benzer veya iltibas tehlikesi yaratan markaların tespiti, itiraz ve dava konusu olabilecek olası riskleri bertaraf edebilecek çözümlerin geliştirilmesi, başvuru, takip ve nihai olarak markanın tescil edilerek tescil belgesini başvuru sahibine teslimi ve istek halinde sonraki aynı/benzer başvuruların takip ve engellenmesi hizmetleri olarak özetlenebilir. Marka Danışmanlığı Güngören Web Tasarım | TPE Marka Devri nasıl Yapılır? TPE Marka Devri; TPE Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) in önceki kurum ismi olan Türk Patent Enstitüsü’ nün kısaltması olup devir işlemleri noter onaylı marka devir sözleşmesi ve devir ücreti ile birlikte TÜRKPATENT nezdinde yapılmaktadır. Devir işlemleri için Güngören Web Tasarım gibi vekil firma ve marka vekilleri ile yapılabileceği gibi şahısların kendileri de yapabilirler. Ayrıntılar için aşağıdaki sayfamıza bakabilirsiniz. Marka Devir İşlemleri Güngören Web Tasarım |Logo Patenti Ücreti Ne Kadar; Logo patenti ücreti iki şekildedir. Birincisi sadece logonun şekli yani görsel tescil edilecekse tasarım tescil yoluyla yapılır ve 2019 fiyatları ile KDV dahil 420 TL’ dir. Logo tek başına veya logo ile birlikte kullanılan marka ismi bir rada tescili ise kullanılacak mal ve hizmetler bakımından marka tescil yoluyla sağlanmaktadır. Güngören Web Tasarım’ in 2019 ylı Tek sınıflı marka tescil başvuru ücreti KDV Dahil 485 ₺, takriben 3-5 ay sonra tescilin kesinleşmesine müteakip 10 yıllık belge düzenleme ücreti KDV dahil 847 ₺ olmak üzere toplam 1.049 TL’ dir. İlave her sınıf sadece başvuru ücretini 264 TL (KDV Dahil) artırmaktadır. Ayrıtılar için aşağıdaki sayfamızı inceleyebilirsiniz. Marka logo Tescili Nasıl Yapılır Güngören Web Tasarım | İşyeri İsim Patenti Alma İşyeri isim patenti alma yani dükkan, mağaza vb. işyerlerinde kullanılan marka niteliğindeki isimler marka tescil yoluyla koruma altına alınmaktadır. Herhangi bir üretim olmadığı sürece yani sadece farklı markaların ürün ve hizmetlerin ticareti yapılıyorsa tek bir sınıfta marka tescil başvurusu yeterli olmaktadır. Firma İsimleri Güngören Web Tasarım | Slogan tescili Nasıl Yapılır Slogan tescili; tıpkı marka tescilinde olduğu gibi kullanılacak mal ve hizmetlerde marka tescili yapılabilir.Slogan tescilini başvuru sahibi kendisi yapabileceği gibi marka vekil firmalar aracılığıyla da yapabilir.Burada önemli olan tescili istenen sloganın aynı/benzer mal ve hizmetlerde bir başkası adına aynı/benzerlerinin tescilli olmaması gerekir. Onun için öncelikle konusunda uzman ve deneyimli bir firmadan araştırma yapılması oldukça önemlidir.Ayrıntıları aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Marka Tescil ONLİNE TESCİL Güngören Web Tasarım yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz. İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR Marka Tescil Tasarım Tescil DİĞER HİZMETLER Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz. MARKA SORGULAMA Güngören Web Tasarım, marka sorgulama, isim tescil sorgulama nasıl yapıldığını videodan izleyebilir ve aşağıdaki linklerden kendiniz de araştırma yapabilirsiniz MARKA TESCİL Marka Tescili veya Tescilli Marka Nedir?,Marka tescil belgesi nedir?,nerede ve nasıl marka tescil başvurusu yapılacağının ayrıntıları Güngören Web Tasarım'de bulabilirsiniz. MARKA TESCİL FİYATLARI Marka tescil başvuru, tescil, itiraz, devir, yenileme dahil tüm marka tescil iş ve işlemlere ait resmi ve hizmet ücretlerini inceleyebilirsiniz. MARKA YENİLEME 59 TL (KDV Dahil) hizmet ücreti ile oldukça İNDİRİMLİ marka yenileme ücretlerini, istenen belge ve bilgileri bu sayfamızda inceleyebilirsiniz. YURTDIŞI MARKA TESCİL Tek bir merkezden çoklu Yurtdışı (uluslararası) marka araştırma, başvuru ve tescili için ayrıntılı bilgileri incelemenizi öneriyoruz. MARKA DEVİR Marka devir için istene sözleşme ve diğer belgeleri, İNDİRİMLİ devir hizmet ücretlerimizi ve diğer ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. MARKA İSİMLERİ Markalaşmanın ilk ve en önemli adımlarından birisi olan marka isim nasıl bulunacağı, nasıl oluşturulacağı temel kriterlerini burada bulabilirsiniz. ŞİRKET İSİMLERİ Markalaşma ve Hukuki koruma şart ve koşullara uygun şirket isimleri nasıl oluşturulmasına ilişkin görüş ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz. FİRMA İSİMLERİ Firma isimleri nedir ve nasıl oluşmalıdır, markalaşmaya ve yasal şartlara uygun firma ismi oluşturmaya yönelik görüşlerimizi inceleyebilirsiniz.
Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gündoğdu Sk. Merter-Güngören/İstanbul +90 212 212 35 17 Güngören Web Tasarım

Güngören Web Tasarım Logo

HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

Bülent AYDIN
Bülent AYDIN
Yayınlama Tarihi: 23-09-2021

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 17 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.Ayrıca, marka şehir proje kapsa..

Takip Edin